top of page

AS9100  Gerekliliklerine Tam Uyum ile Üretim ve Hizmet... Canias ERP Havacılık Çözümlerimizle Hizmetinizdeyiz.

 

Daha fazla bilgi ve demo için lütfen bizimle iletişime geçiniz 

caniaser_as9000_havacılık.jpg
CaniasLogo.png
AS 9100 Uzay Havacılık ve Savunma Sanayi Kalite Yönetim Sistemi

AS 9100 Standardı IAQG’ın (Uluslararası Havacılık Kalite Grubu) tarafından savunma sanayi için geliştirilmiş bir “Havacılık Uzay ve Savunma Kuruluşları İçin Kalite Yönetim Sistemi” dir. Standart ISO 9001 Kalite Yönetim Sisteminin üzerine kurulmuş olup havacılık ve savunma sanayinin ihtiyaçlarını karşılayacak ilave şartlar ve yeni maddeler eklenerek güçlendirilmiştir.

AS 9100 standardı ISO 9001 standardından farklı olarak süreç yönetiminin daha etkin kullanılmasını gerektirmektedir. Aynı zamanda ISO 9001 standardından farklı olarak “Proje Yönetimi” ve “Konfigürasyon Yönetimi” maddeleri gereğince müşteri isteklerinin seri imalata tam olarak aktarılabilmesi için etkin bir planlama da yapılmasını beklemektedir.

Bildiğimiz klasik Pazarlama/Müşteri İlişkileri Sürecinden gelen bilgilerin doğrudan Planlama Sürecine aktarılması yerine bu iki sürecin arasında yer alan “Proje Yönetim Süreci” ve “Konfigürasyon Yönetim Süreci” etkin olarak kullanılması yöntem olarak belirlenmiştir.

AS 9100 standardında yer alan ancak ISO 9001 standardına 2015 revizyonu ile gelen iki yeni madde daha bulunmaktadır. Bunlardan birisi “Risk Yönetimi”, diğeri ise “Teslimat Sonrası Destek” maddesidir. Risk Yönetimi, otomotiv sanayinde de kullanılan FMEA (Hata Modu ve Etkileri Analizi) yöntemi ile yapılması genel kabul görmüştür.

Risk Yönetimi süreçler ile yoğun şekilde etkileşim halindedir ve İyileştirme Faaliyetleri ile paralel yürütülen bir süreçtir. Teslimat Sonrası Destek maddesini ise kısaca Teknik Servis Hizmetine benzetebiliriz. Bu maddede ürünün kullanım ömrü boyunca firmanın sorumluluklarını tanımlamaktadır.

Yukarıda genel yapısından bahsettiğimiz AS 9100 standardının uygulanması için “Süreç Yönetimi” firmalar için çok daha fazla önem taşımaktadır. Ekibimiz, Canias ERP ve sektöre özel çözümlerle “Süreç Yönetimini Esas Alan ERP” çözümlerini oluşturmaktadır.

EKS olarak yaptığımız her işin merkezinde akıllı çözümler yer alır. Başlıca amacımız, daha iyi bir gelecek inşa eden akıllı yöntemleri teknoloji vasıtasıyla keşfetmektir. Bir Teknoloji Şirketi olarak kullandığımız teknoloji hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki bağlantıya tıklayın veya temsilcilerimizle iletişime geçin.

sales@eksbt.com

bottom of page